Майстер живопису та слова

2018-04-03

/Files/photogallery/PICT1197.JPG

Другого квітня виповнилось 135 років від дня народження нашого земляка Олекси Грищенка – видатного художника, письменника, мистецтвознавця. Він був одним з перших українських художників, який ознайомив світ з вітчизняним мистецтвом і виборов йому належне місце в світовій культурі. Майже все життя він прожив за межами батьківщини. Його талант засяяв яскравою зіркою на Паризькому небосхилі після того, як Фернанд Леже розмістив акварелі невідомого українця біля своїх на всесвітньо відомому «Осінньому салоні» у Гран-Пале на Єлисейських полях. Його картини прикрашають музеї Європи, Америки, Росії, України. Олекса Васильович всі 94 роки свого життя з любов’ю згадував рідний край, свою землю, сумував за нею. Далеко від України він написав свої спогади у книзі «Україна моїх блакитних днів» – про життя і побут тогочасного Кролевця. Повернення Олекси Грищенка в Україну почалося у 1990-х роках, тому сьогодні робляться всі спроби, щоб відкрити глядачам життєстверджувальний талант живописця.

Сьогодні в бібліотеці проведено День краєзнавства «Великий українець з рушникового краю», в ході якого проведений огляд літератури та матеріалів про відомого художника. Дуже цікавою була розповідь Ірини Володимирівни Шибаловської про нашого земляка та його зв’язки з її сім’єю, також художника-земляка В. М. Руденка, за що ми їй дуже вдячні.

Наступною сторінкою нашого заходу була презентація книги Віти Сусак «Олекса Грищенко. Динамоколір», яку презентував науковий співробітник краєзнавчого музею Олег Пластун. Валентина Андріївна Позняк поділилася спогадами про прочитану книгу «Україна моїх блакитних днів», яку вона вкотре перечитує і кожен раз знаходить для себе щось нове. Учасники зачитували уривки з його книги, які найбільше їм запали в душу.

/Files/photogallery/PICT1223.JPG/Files/photogallery/PICT1201.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 193

Коментарi